Anasayfa / Yeni Model Arabalar / Volvo S60 Özellikleri
Volvo S60 Özellikleri

Volvo S60 Özellikleri

İsveçli sedanın ABD ve dizelsiz ülkelerle birlikte İtalya’ya girişi 2019’un ortalarını bulacak. Biz ise burada, size hibrit üst modelde işlerin nasıl gittiğini anlatacağız.

Yeni Volvo S60, kardeşi V60’ın üç farklı motor seçeneği sunan sedan varyantı olarak karşımıza çıkıyor. Model, Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen ilk Volvo. Sonsuza kadar dizel motorları terk eden ilk model olacak. Yeni S60’da, kendimizi genellikle ayrıntılı bir şekilde ele alınan ve tanıdık görünen bir otomobilde buluyoruz. T8 Polestar Engineered rozetiyle gelen plug-in hibrid ünitesinde, arka akstaki elektrik motorunun, her zamankinden daha güçlü volumetrik kompresöre sahip iki litrelik benzinli bir turboşarj için omuz görevi gördüğünü görüyoruz. Toplamda 415 beygir gücü bulunuyor. Sistem, yaklaşık 35 km gerçek elektrik menzili sunarken, trafik ışıklarında kolaylıkla çalışmaya başlayabilecek güce sahip. Fakat gerektiğinde gaz pedalına abanırsanız, termik ünite kontrolü devralır ve iki motorun kombine itişi en zorlu şartları bile karşılar. Tüketim? Plugin hibridin olağan geçmişi: Eğer basit hibrid kullanıma geçiş yaparsanız yine de pillerinden sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Bu kullanımda ise 40 km’lik bir yolda 1 litre benzin harcamış olursunuz.

KONFOR ÖZELLİKLERİ
Volvo S60 Özellikleri
Sürüş dinamikleri açısından Polestar’ın işe el atması kayda değer: 20 inçlik jantlar, Brembo marka frenler, daha sert yaylar ve Ohlins amortisörler Volvo S60’ı eğrilerin ortasında düz, duyarlı ve manevra yapabilir kıvama getiriyor. Ama arka taraf merhamet göstermeniz için yalvarmıyor ve Volvo’nun arka koltuklarında konfor sonuna kadar devam ediyor. İstenildiğinde performans veya ekonomik kullanım mümkün. Ayağınızı gaz pedalına tam bastığınız anda sırtınız koltuklara çivileniyor. Frenlemelerde ise enerji pillere depolanarak elektrikli ve ekonomik sürüşe devam edilebiliyor.

Volvo S60 T8 Polestar Engineered modeli, D sınıfında eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Yarı otonom sürüş sistemi ise konforu üst noktalara taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir