Anasayfa / Haber / TOKİ Antalya Projeleri
Toki Projeleri

TOKİ Antalya Projeleri

TOKİ, dar ve orta gelire sahip ailelerin konut ihtiyaçlarını karşılamak için devlet tarafından kurulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı kamu kuruluşlarıdır.

1984 yılında Turgut Özal’ın talimatı ile kurulan TOKİ’nin açılımı; Toplu Konut İdaresi Başkanlığıdır.

TOKİ turizm için önemli bir şehir olan Antalya’da 5 ilçede toplam 1000 konut olmak üzere 2 + 1 ve 3 + 1 konut tiplerinden merkezde 250, Alanya’da 250, Kemer’de 100, Akseki’de 150 ve Korkuteli’nde 250 adet TOKİ Antalya ili projeleri kapsamında inşa edecektir. TOKİ Antalya ili projelerine başvuru yapılabilecek tarihler 16 Aralık 2019’da başlarken 15 Ocak 2020 tarihinde son bulacak.

TOKİ Antalya Projeleri Şunlardır;

 • Antalya 250/100000 Toplu Konut Projesi
 • Antalya Alanya 250/100000 Konut Projesi
 • Antalya İli Kemer İlçesi 100/100000 Konut Projesi
 • Antalya İli Akseki İlçesi 3.Etap 150 Konut Yarpuz Mahallesi Toplu Konut Projesi
 • Antalya İli Korkuteli İlçesi 250 Konut Talep Örgütlenme Projesi

TOKİ Antalya İli Başvuru Şartları

TOKİ Antalya başvuru için bazı TOKİ başvuru şartları bulunur. Bunlar:

 • C. vatandaşı olmak.
 • Proje il/ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıl koşuluyla ikamet ediyor olmak veya projenin gerçekleştirileceği il veya ilçe nüfus kayıtlarında kayıtlı olmak.
 • Daha önce TOKİ’den ev almamış olmak.
 • Aylık hane gelirinin en fazla 5500 TL olması gerekmektedir. İstanbul için ise 6000TL’dir.
 • Bir hane halkında yalnızca bir birey kişisinin kendisinin, eşinin ya da çocuklarının üzerine herhangi bir taşınmaz kayıtlı olmamak.
 • Başvuru yapacak olan vatandaşların 25 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

TOKİ, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri bunların dul ve yetimleri kategorilerinde bulunan vatandaşlarımıza yukarıda belirttiğimiz maddeler doğrultusunda daha fazla avantajlar tanımaktadır. Örneğin; projeye başvuracak olan vatandaşlarımızın aylık hane gelirlerinin en fazla 5.500 TL olması, bir hanede yalnızca bir bireyin ailesi adına bir adet başvuru yapabilmesi şartları arasındadır.

Bunu dışında vefat eden emeklinin emekli olmayan eşinin başvuru yapabilmesi de TOKİ başvuru şartlarının öncelikli maddelerindendir.

TOKİ Antalya başvuru işlemleri bankadan veya e-devlet üzerinden yapılabilir.2+1 konutlar için 500 TL 3+1 konutlar için 1000 TL başvuru bedeli alınır. E-devlet üzerinden yapılan başvurular TOKİ tarafından değerlendirilerek süreç başlatılır. Bankalardan ise T.C Ziraat Bankasının proje ilinde bulunan şubelerince yapılabilir.

TOKİ Antalya taksitler, %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve ilk geri ödeme tarihi takip eden ay itibariyle başlayacaktır.

TOKİ Sonuçları

TOKİ Antalya sonuç noter huzurunda idare yetkilileri denetiminde kura çekilişi ile belirlenir. Kurada asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden 5 iş günü sonrasında bankanın yetkili şubelerinden geri alabilecektir. Konutların teslimi öncesinde %1 katma değer vergisi alıcılardan tahsil edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir