Anasayfa / Senetle Araba / Senetle Araba Yılbaşı Kampanyaları

Senetle Araba Yılbaşı Kampanyaları

Araba almak isteyenlerin önünde ciddi bir sorun bulunmaktadır. İstediği arabanın markasına ve modeline karar veren kişiler; ellerinde yeterli miktarda nakit olmadığı için araba alma hayallerinden vazgeçmek zorunda kalırlar. Ancak, bu noktada, tüketicilere çeşitli finansal destekler sağlayan kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

Birçok kişinin aklında araba almak için taşıt kredisi kullanma fikri vardır. Ancak, taşıt kredisi almak için birtakım şartlar yerine getirilmelidir. Her şeyden önce, kişinin kredi notunun yüksek olması, bankaların kara listesinde olmaması ve belirli bir peşinat tutarına sahip olması gerekmektedir. Bu noktada, taşıt kredisi alamayan kişiler için senetle araba yılbaşı kampanyaları bulunmaktadır.

Senetle Araba Almak Mümkün Mü?

Senetle araba almak; zannedildiği kadar avantajlı değildir. Birtakım riskleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, bu işi uzun süredir yapan, çevresinde tanınan, tefeci olmayan, güven veren mümkünse galeri sahibi olarak çalışan birisine başvuru yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, senetle araba almayı düşünüyorsanız senetler hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekir. Bilhassa senetlerin nasıl doldurulması gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca, tek bir senet yapmak yerine aylık senetler düzenlemeyi tercih etmelisiniz.

Senetle araba alma işlemlerinde satıcı, sizin yerinize söz konusu arabayı satın almaktadır. Finansal açıdan güçlü biriyse kendi ekonomik imkanlarını kullanarak arabayı satın alabilir. Ancak, kendi adına kredi çekerek bu krediyi arabanızı almak adına kullanabilir. Sonuç olarak, satıcı, hem bankanın kredi faiz oranını ve kendi komisyon oranını ekleyerek ortaya bir maliyet tablosu çıkaracaktır. Bu bağlamda, almış olduğunuz arabanın tutarının neredeyse iki katını geri ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum sizi oldukça zorlayacaktır.

Senetle Araba Alma Yöntemleri Nelerdir?

Senetle araba almak için yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işi sorunsuz ve güvenilir olarak yapan galerilere başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Birevim başta olmak üzere Finansevim, Katılımevim gibi kar amacı taşımayan organizasyonlar da senetle araba alma şansı sunmaktadır. Bu firmaların oldukça avantajlı finansal seçenekleri bulunmaktadır.

Senetle araba satın alma işlemlerinde her şeyden önce satın almak istediğiniz arabaya karar vermelisiniz. Bunun ardından, aylık ne kadar ödeyebileceğinize ve sahip olabileceğiniz toplam borç bakiyesine göz atmalısınız. Bu sayede, senetle araba alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Birevim, Finansevim, Katılımevim gibi firmaların erken teslim avantajından faydalanarak arabanıza en kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz. Sıra tespitli ve serbest planlı tasarruf yöntemi olmak üzere oldukça uygun senetle araba alma seçenekleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir