Senetle Araba Sahibinden

Senetle Araba Sahibinden

Özellikle büyük şehirlerde araba büyük bir ihtiyaç haline gelmiş bulunmaktadır. Son yıllarda ise yaşanan döviz sıkıntısı sebebiyle faizlerin de artması ile birlikte insanlar araç alırken bankalara başvuru yapsa da bankaların uyguladığı faiz oranları sebebiyle birçok kişi araç almaktan vazgeçiyor. Diğer yandan, ülkemizde araç almanın farklı yöntemleri de bulunmaktadır. Bu makalemizin konusu olan yöntem ise sahibinden senetle araba alımı. Ek dosya masrafı ve bankaların uyguladıkları kredi faizleri olmadan senetle rahatlıkla araç satın alabilirsiniz.

Senetle Araba Sahibinden

Son yıllarda ülkemizin tüm şehirlerinde senetle araba alışı ve satışı en çok kullanılan yöntem haline gelmiştir. Bunu yapan kurumsal firmalar olduğu gibi bazı kişiler el altından da yapmaktadır. Sıfır yada 2. el araç almak isteyen 5 kullanıcıdan birisi bu yöntemi seçmektedir. Peki bu yöntem ile araç nasıl alınır ve bu araçları kimler satmaktadır?

Ülkemizde birçok galerici bu yöntem ile araç satışı yapmaktadır. Küçük işletmeler nakit sıkıntısından dolayı bu yöntemi kullanmasa da orta ve büyük ölçekli birçok galerici bu yöntem ile araç satışı gerçekleştirmektedir. Piyasada uygulanan vade oranı genellikle aynıdır fakat bazı galericiler yüksek faiz oranı sunarken bazıları ise düşük faiz oranları ile araç satışı gerçekleştirir. Tüm galericiler, anlaşmalı olduğu bankalardan çekeceği krediye göre faiz oranı belirlediği için bu tutarlar sürekli olarak değişmektedir.

Bulunduğunuz lokasyona yakın tüm galerileri gezmek yerine bu en güvenilir ve bu alanda hizmet veren yerleri tercih etmeniz sizin yararınızadır. Galericilerin yanı sıra bazı esnaflarda bu şekilde araç satışı gerçekleştirmektedir. Bu işlemi yaparken Noter huzurunda sözleşme yapmanın yanı sıra senetleri banka üzerinden temin etmeye çalışın.

Bunların yanı sıra, İnternet üzerinde de galericilik faaliyeti yürüten birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan da senet ile araba alabilirsiniz. Bu kişiler sahibi oldukları firmalar aracılığı ile finans kuruluşlarından veya factoring şirketlerinden kredi çekerek aldığınız araca ortak olurlar. Senetleri ödemeniz durumunda ise bu araçlar tamamen sizin olmaktadır.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Senetle Araba Sahibinden

Senetle Araba

24/08/2018 | Yorum Yok | 100 | Şenol Asarlı