Anasayfa / Haber / Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

Samsung Unpacked etkinliği, çok yakında bize gelen bir dizi parlak yeni teknolojiyi içeriyordu ve Koreli şirket sürücüler için mütevazı araba anahtarını kullanmayı planlıyor. Perşembe günkü etkinliğinde Samsung, Galaxy S21 için yeni bir dijital araba anahtarı duyurdu ve araç işlevlerini akıllı telefonlarının kalıcı bir parçası haline getirmeyi umuyor.

Samsung, Galaxy S21 Araba Anahtarı

Dijital anahtar girişimi, araç sahiplerinin bir fob ile uğraşmasını önlemek için bir arabanın kilidini açıp doğrudan Galaxy S21’e kilitleme işlevini geliştiriyor. Samsung, bir araca yaklaşırken otomatik olarak çalışmaya ek olarak, kullanıcıların dijital anahtarlarını arkadaşları ve aileleriyle kolayca paylaşabileceklerini söylüyor. Başka bir deyişle, bir Galaxy S21’den birkaç dokunuş ve güvendiğiniz biri şimdilik arabanızı ödünç alabilir. Bu, Turo gibi araç paylaşım fırsatlarının kapısını daha da açabilir.

Samsung Galaxy S21 araba

Birçok Araba Modelinde Kullanılacak

Samsung, dijital anahtara güç veren Ultra Geniş Bant teknolojisini (UWB) standartlaştırmak için ortaklarıyla birlikte çalışıyor ve başlangıç için Ford, Genesis, BMW ve Audi araç modelleri mevcut. Yeni Galaxy S21 serisi cihazlara özel dijital otomobil anahtarı piyasaya çıktığında, bundan ilk yararlanacak otomobil markaları olacak. BMW aynı zamanda Apple’ın kendi dijital otomobil anahtarlarını hayata geçirmek için birlikte çalışmayı planladığı ilk marka olsa da, Samsung teknolojiye çok daha agresif bir şekilde yaklaşmayı planlıyor gibi görünüyor.

Dijital otomobil anahtarına ek olarak, Samsung, Smart Things hub aracılığıyla büyüyen bağlı öğeler koleksiyonuna otomobil ekliyor. Uygulanabilir arabalar, aracı çalıştırmak ve durdurmak, klimayı açmak ve daha fazlasını yapmak için bağlantılara sahip olacaktır. Ve şirket aynı özellikleri Android Auto’ya yerleştirmek için Google ile çalışıyor. Samsung, dijital anahtarının ne zaman başlatılacağına ilişkin zamanlamayı sağlamıyor, ancak otomobil ortaklarının çok yakın gelecekte bu sanal anahtarlar için hazırlanmaya başlamasını beklediğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir