Anasayfa / Peşinatsız Araba / Peşinatsız Senetle Araba Almak
Peşinatsız Senetle Araba Almak

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Gerek bir ev almak, gerekse bir otomobil almak hemen hemen herkesin hayalidir. Peşinatsız senetle araba satın almaya karar verenleri ise cevaplanması gereken birçok soru bekler. Otomobilin markası, modeli ne olacak, baktığımız otomobilin fiyat aralığı ne olmalı gibi. Ayrıca otomobilinize sahip olduğunuzda yanında getirdiği sorumlulukları karşılayabilecek misiniz ve maddi giderlerini karşılayabilecek misiniz?

Bir otomobil için karşılayacağınız tek ödeme arabanın satın alım fiyatı değildir. Bu otomobile yakıt yüklemeniz, kasko sigortasını yaptırmanız gerekirken, ödemeniz gereken bir vergisi ve düzenli olarak yaptırmanız gereken araç bakımları da olacaktır. Bu yüzden peşinatsız senetle araba sahibi olurken, sadece aracın bedelini ödemeyeceğinizi unutmamanız gerekiyor. İlk önce yerine getirmeniz gereken sorumluluk ise aracın kaskosunu yaptırmak olmalı. Çünkü kasko, aracın aldığı olası bir hasarda oluşacak masrafları güvence altına alacaktır. Aracın beraberinde getirdiği masrafları kaldıramazsınız fakat bunları en aza indirmek için aradığınız otomobilin en uygun fiyatlı olduğuna emin olmak için fazlaca araştırma yapabilirsiniz. Türkiye’de bu oldukça yaygın. Masraflardan kaçamayan araba severler, en uygun aracı bulmak için internet üzerinden araştırma yapıyorlar. Hatta Ernst & Young’ın yaptığı araştırmaya bakıldığında, Türkler‘in internet üzerinde yaptığı araştırmanın büyük kısmını otomobil araştırmaları oluşturuyor.

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Otomobil almaya karar veren bir kişiyi etkileyen en önemli kriterler otomobillerin fiyatları ve kaliteleri. Alıcılar Otomobil araştırırken aynı zamanda aracı nasıl teslim alacaklarına da dikkat ediyorlar. Alıcıların, otomobillerini seçerken, mağaza tasarımından da etkilendikleri araştırmalarla ortaya koyulmuş. Alıcı, otomobil alma süreci içerisinde çevrenin araç hakkında yaptığı yorumları, önerileri de dikkate alıyor. Otomobil hakkında teknik yardım alabilme kolaylığı, satıştan sonra destek alabilme, acil yardım hizmeti, zor durumlar için telefondan destek alabilme imkânı, otomobilin garantisindeki şartlar gibi unsurlar da otomobil aracılarının kararlarını ve fikirlerini etkiliyor.

Araştırmaların gösterdiği diğer bir sonuç, Türkler‘in önemli yüzdesinin araştırmalarını internet üzerinden yaptığı. Ayrıca araştırmaların 3 ila 10 saat arasında vakit alıyor olmasıyla dünya ortalamasının üzerindeyiz. Ve internet kullanıcılarının peşinatsız senetle araba almadan önce en uzun süre araştırma yaptığı alan otomobil sektörü olarak belirlendi.

Bir yorum

  1. Manavim eski vergin mensubu bagkur borcu olan atv motorla manavlik yapıyorum kazancim 3000 ve kalan 1500 TL 1500 TL taksitle 2006 ve üzeri temiz hundayi tek kabin açık kasa temiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir