Nissan Qashqai Özellikleri ve Fiyatları

Nissan Qashqai Özellikleri ve Fiyatları

Tam adı Nissan Jidosha Kabushiki Gaisha olarak bilinen ancak dünya genelinde Nissan olarak kullanılan merkezi Japonya’da bulunan dev bir otomotiv şirketidir. Şirket 1933 yılında ilk defa üretime geçmiştir. Şirketin kurucusu Kenjiro Den’dir. Merkezi Yokohoma’da bulunan şirket çok sayıda farklı araç üretimi ile dünyanın farklı noktalarına bunu satmaktadır. Hem aile hem de Suv araçları ile dikkat çeken şirketin en önemli suv aracı Qashqai olarak karşımıza çıkıyor. 2007 yılında üretilen bu araç güçlü duruşu ve farklı tasarımı ile kısa sürede sınıfının en önemli araçları arasına girmiştir Gelişimi sürekli devam eden araç ülkemizde en çok tercih edilen SUV modellerinden birisi olmuştur.
Nissan Qashqai Özellikleri ve Fiyatları
Nissan qashqai ismini İran bölgesinde ikamet eden Türk boylarından birisi olan Kaşkaylardna almıştır. Türkiye’de satışında Asi Şehirli olarak sunulan ve sıra dışı tasarım anlayışı ile kısa sürede dikkat çekmiştir. Standart donanımın da dahi önemli özellikler bulunmaktadır. Donanım olarak Visia, Tekna ve Tekna Executive seçenekleri bulunuyor. Bu serinin en alt donanımında bile ABS, EBD, Brake Asist bulunuyor. Bluetooth dahi standart donanımda bulunuyor. En üst donanımda ise cam tavan ve deri döşeme seçenekleri bulunuyor. Araç üç farklı motor seçeneği ile birlikte sunuluyor. 1.6 benzinlik 5 ileri düz vites, 1.5 dizel 105 beygir 6 ileri düz vites ve 2.0 dizel 150 beygir otomatik vites seçenekleri bulunuyor.

Yerden yaklaşık 20 cm yüksek olan araç hem asfalt zeminde hem de bozuk yollarda rahat bir kullanım fırsatı sunuyor. Aracın montajı Amerika, İngiltere, Japonya ve İran’da yapılarak dünyanın farklı noktalarına gönderiliyor. Güvelik konusunda da çok önemli testleri başarı ile geçmeyi başarmıştır. Euro NCAP testinde en yüksek güvenlik skoru alan araçlardan birisidir. Bu da sadece konfor ve tasarım açısından değil aynı zamanda güvenlik açısından da insana ne kadar değer verdiğini ispat etmesi ile dikkat çekiyor. Şu an yollarda ikinci nesil Nissan Qashqai bulunuyor. İlk üretildiği 2007 ile 2013 yılları arasında birinci nesil olarak geçiyor. 2013 ile günümüzde hala devam eden tasarımda ise ikinci nesil olarak sunuluyor.

Dünyaca ünlü Japon firması sürekli olarak bu kompakt suv aracını geliştirmeye devam ediyor. Hem teknolojik hem de donanımsal olarak her yıl farklı bir özellik araca eklenerek yollara sunuluyor. 2018 model araçlarda Nissan Connect özelliği bunun en önemli ispatıdır. Dokunmatik 7 inç ekran içerisinde ses, navigasyon, son teknolojilere bağlantılar ve akıllı telefonların bağlanmsaı gibi seçenekler sunuluyor. Kaliteli dokunmatik ekranı üzerinde yol tarihi alabileceğiz gibi telefon ile müzik keyfini yaşayabilirsiniz. Gelişmiş navigasyon özelliği ile yabancı yollarda kaybolmadan istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Hayatın her anını hızlı ve kaliteli yaşamak için mobil entegrasyon özelliği farklı uygulamaları hızlı kullanım olarak sunuyor.

Bu tarz SUV araçlarda çok nedir görülen kaliteli bir ses sistemine sahiptir. Bose Premium ses sistemi ile müziğin tüm ritmini her an yaşama şansına sahip oluyorsunuz. Bu özelliklerinin yanı sıra sürüş kalitesini de arttırmak için yardım ekranı seçeneği sunuluyor. Bu ekran devir saati ve hız saati arasında yer alıyor. Bu ekran sayesinde dikkatiniz fazla dağılmadan lastik basınç seviyesi, yakıt tüketim veriler, trafik işaretleri ve yakıt tüketim verilerine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca yol tarifi ve arayan numaralarda bu ekranda görülüyor. Tüm bilgilerin fazla karışıklık olmadan bu ekranda sizlere sunuluyor oluşu yolda güvenliğin sağlanması ve sürücünün dikkatinin dağılmaması için gereken en önemli özelliklerden birisidir.

Nissan Qashqai bagaj alanı 401 Litre kapasiteye sahiptir. Arka koltukların katlanabilir özelliği sayesinde bu bagaj alanı 1569 litre kapasiteye ulaşabiliyor. Bu da geniş bir aile aracı özelliğinin yanında gerektiğinde geniş kapasitesi ile yük taşımacılığına fırsat vermesine yardımcı oluyor. 4*4 özelliği ile asfalt yollardan araziye geçiş yaptığınızda keyfinizin kaçmasına neden olmadan rahat bir sürüş için bu SUV rahatça tercih edilebilir. Farklı tasarımı ile ülkemiz yollarında kısa sürede sevilen bu aracın birbirinden kaliteli özellikleri arasında yukarıda bahsetmediklerimizde bulunuyor.

Dacia Duster ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

Nissan Qashqai Özellikleri ve Fiyatları

Yeni Model Arabalar

20/09/2018 | Yorum Yok | 98 | Şenol Asarlı