Anasayfa / Haber / Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme
Emlak Konut (Konutder - Gyoder - İnder) Konut Kampanyası

Konut Kredisi Borcunu Başkasına Devretme

Kredi, insanların acil ihtiyaçlarını veya ihtiyaç duydukları sermayeyi karşılamaları için bankalarca sağlanan bir borç paradır. Günümüzde bu yöntem çok popüler olduğu gibi pek çok insanın imdadına koşmaktadır. Peki alınan bu kredileri başkasına devretme şansımız var mı?

İhtiyaç Kredisi Başkasına Devretme Var Mı?

İhtiyaç kredisi alındığında krediyi devretme gibi bir lüksümüz yok. Fakat konut kredisinde bu durum farklı. Çünkü konut kredisini çekerken satın aldığınız konutu bankaya ipotek ettirmiş oluyorsunuz. Kredi borcunuz bitene kadar mülkiyet hakkı aslında bankada oluyor. Bu da hem kredi çekme hem de çekilen krediyi devretme konusunda kolaylık sağlıyor ve banka da verdiği paranın geri dönüşünü garantileyerek size geniş imkanlar sunuyor.

Mevcut Kredi borcunuz sonlanmadan aldığınız evi satmak mümkün. Bütçeye uygun kredi alınmadığında insanlar geri ödeyemeyecek duruma geliyor ve bu noktada krediyi başkasına devretmeleri için evi satmaları gerekiyor. Borç devretmenin tek yöntemi budur. Gerçekten acil bir durumda kalınınca kullanılan bu yöntem bir nevi aldığınız şeyi iade etmektir.

Peki evi satamazsanız ne olacak? Borcunuzu nasıl temizleyeceksiniz? İşte bu noktada banka devreye giriyor. İpotek ettirdiğiniz konut zaten bankaya ait sayıldığından konut üstündeki tüm haklarınızdan feragat ediyorsunuz. Sonrasında banka, konutu satılığa çıkarıyor ve satıştan gelen gelirle kredi borcunu kapatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir