Anasayfa / Haber / Hedefevim Nedir? Hedefevim Sistemi Nasıl İşliyor? Hedefevim Ev Nasıl Alınır?

Hedefevim Nedir? Hedefevim Sistemi Nasıl İşliyor? Hedefevim Ev Nasıl Alınır?

Hedefevim nedir? Hedefevim ev almak isteyenler için oluşturulmuş bir kurumdur. Ev satın almayı düşünen bireyler belirlenen sistem içerisinde birbirlerinin alımlarını finanse edip faiz ödemeden istedikleri evi alma hakkına sahiptirler. Hedefevim sistemi peşinat ödemeden konut, taşıt, arsa gibi ürünleri satın almak isteyen insanlara kendi yöntemini uygulayarak kısa sürede satın alım imkanı sunar. Durumu olmayan veya düşük geliri olan kişiler kendi ödeme planını oluşturarak bu uygulamaya katılabilirler.

Hedefevim Hakkında

Hedefevim sistemine katılmayı düşünen fakat aklında soru işareti bulunan kişiler Hedefevim yorumları okuyarak bu konuda kendilerini aydınlatabilirler. Hedefevim yorumlar bölümü, daha önce bu sistemden yararlanmış olumlu ve olumsuz düşünceleri yazan kişilerin bulunduğu yerdir. Ödeme ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız veya kafanızda düşünüyorsanız, daha önce bu uygulamadan yaratlanmış olan kişilerden bilgi alabilirsiniz.

Hedefevim Sistemi

Hedefevim de bireylerin faydalanabileceği çokça yöntem mevcuttur.

Çekilişli Sıralama Yöntemi: Bu yöntemde bireyler en başta ne kadarlık bir ev satın almak istediğinin kararını verir. Peşinat ile veya peşinatsız satın almayı düşündüğünüz eve karar verdikten sonra, aylık taksitlerinizi belirleyebilirsiniz. Sonrasında ise 60,80,120 ve 240 kişinin bulunduğu gruplardan bir tanesini seçmeniz istenir. Sözleşme yapılır ve noter huzurunda sıra belirlenir. Çekilişte belirlenen tarihte evinizi almış olursunuz. Evinizi satın almanın sonrasında taksitleriniz tekrar düzenlenerek ödeme yapmaya başlarsınız.

Peşinatlı Serbest Ödeme: Bu yöntemi çoğunlukla belirlenmiş bir miktar parayı peşin ödeyip ev sahibi olmak isteyenler kullanır. Satın almayı düşündüğünüz evin ne kadarlık bir peşinata denk geldiğini hesaplamak gerekiyor. Daha sonrasındaysa size uygun gelen fon grubuna katılarak ev sıranızı beklersiniz. Sıra size gelince evinizi teslim alarıp taksitlerinizi ödemeye devam edersiniz.

Peşinatsız Serbest Ödeme: Bu yöntemin amacıysa sisteme giriş yaparken peşinata sahip olmayan insanları konut sahibi yapmaktır. Almayı düşündüğünüz evi seçerek taksit ve vade miktarını hesapladıktan sonra sözleşme yaparak ev sıranız belli olur. Tarihi geldiği zaman da konut sahibi olur ve taksitlerinizi düzenli şekilde ödemeye devam edersiniz. İsterseniz ara ödemeler ile de evin borçlarını kısa bir zamanda kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir