Anasayfa / Faizsiz Araba / Faizsiz Araba Nasıl Satın Alınır?

Faizsiz Araba Nasıl Satın Alınır?

Her alışverişte olduğu gibi araçları en ucuza almak isteyen kişiler faizsiz veya düşük faizli araba kredisi seçenekleri ile araç satın alabiliyor. Bu seçenekler içerisinde kredi için belli limitler ve ödemeler için aylık taksit sayıları vardır. Belirli şartlar sağlandığında araç almak isteyenler düşük maliyetlerle kredi kullanarak araç sahibi olabilirler.

Faizsiz Araba Kredi Kullanma Koşulları

Araba satıcıları satışlarını yükseltmek için faizsiz veya peşinatsız seçenekler sunmaktadırlar. Faizsiz araba kredilerinde araç fiyatını krediyi sağlayan kurumca belirlenen faiz bedelini 12 ay veya 24 gibi vadelerde alıcılara taksit sunmaktadır. İlave masraf olmazsa alıcı açısından kazanç sağlanırken satıcı da bu sayede daha çok araba satarak daha fazla kazanç elde edebilecek.

faizsiz araba

Her kredide olduğu gibi faizsiz araç alımlarında alıcının bankaya teminatlar sunması gerekir. Örnek olarak; aylık düzenli gelirini veya araç üzerine rehin göstererek krediyi garanti altına almak için isteyebilir. Bankanın verdiği kredi karşılığında teminat olarak araba satın alırken aynı zamanda aracın hasara uğrama ve çalınma riskine karşı aracı kaskoyla güvence altına alır.

Araç Kredilerine Alternatif Yöntemler

Araç satın alınırken kullanılan krediler finansman kuruluşları veya bankalar tarafından sağlanmaktadır. Krediyi veren kuruluşlar alıcılardan kredinin düzenli ödenmesine dair bazı şartlar talep etmektedir. Bu şartlar sağlanmadığı durumlarda bankalar size kredi için olumsuz cevap verebilir. Bu durumlarda alıcılar satın alacakları aracı senetle satışı yapan firmalardan alternatif yöntemlerle satın alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir