Anasayfa / Faizsiz Araba / Çanakkale’de Faizsiz Araba Alma

Çanakkale’de Faizsiz Araba Alma

Araba almanın da satmanın da kolay olduğu günümüz Türkiye’sinde, ticarette her geçen gün yeni yöntemler türemekte. Gerek araba işinin ticaretini yapan gerekse araba alan kişilerin daha kolay bu işlemlerini gerçekleştirmeye yönelik atılan adımlar, şüphesiz araba piyasasını canlandırmakta ve araba piyasasına olumlu katkı yapmaktadır.

Hayatımızın pek çok alanında kullandığımız arabaların varlığı, hayatımızı kolaylaştırmakta ancak her ihtiyacı olan kişinin de arabası bulunmamaktadır.

Arabaya ihtiyaç duyan ve araba arayışlarını sürdüren kişilere hizmet veren firmalar, Çanakkale de de mevcut durumda ve gelişmiş imkanlarıyla müşterilerini beklemektedir.

Firmalardan nakit olarak araba alabilecek kadar parası olmayan kişilere Çanakkale de faizsiz araba satan firmalar bazı kolaylıklar sunmaktadır.

Firmalarla görüşmeler sonucunda, alacağı arabayı belirleyen müşteriler arabanın alınışı hakkında firmayla bazı anlaşmalar yapıyor. Ön peşinat verebilecek kadar nakit parası varsa, müşteri bu parayı veriyor ve firma, kalan kısmı vadesiz, faizsiz kredi imkanıyla kapatıp müşteriye arabayı satıyor. Müşteri belirlenen süre zarfında parça parça bu parayı firmaya tekrardan ödüyor. Ancak yapılan anlaşmaya binaen bu para’ya faiz karışmıyor, aldığından ekstra bir para ödemiyor.

Alıcının firmaya ön peşinat şeklinde verebileceği bir para yoksa, seçilen araba üstüne faizsiz kredi verilebiliyorsa anlaşma bu yönde yapılıyor ve kredi veriliyor.

Çanakkale de faizsiz şekilde araba alma şartları, genel olarak ödeme şekli hakkında olmakta.. Bu ödeme şekillerini ve seçeneklerini Çanakkale de faizsiz araba alma hizmeti veren firmalar ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz..

Kişinin ödeyeceği tutar, firmayla varmış olduğu ortak bir karar neticesinde belirleniyor. Ve tahsilat eşit miktarda olacak şekilde aylara bölünüyor. Bu taksim yapılırken firma yetkilileri ve alıcı arasındaki görüşmelerde alıcının gelirine bakılarak düzenleme yapıldığı için taksit ödemeleri sırasında müşteriyi maddi açıdan zor durumda bırakacak bir tutar ortaya çıkmış olmuyor.

Yapılan sözleşmeye ek olarak taksit erteleme hakkı da konulabiliyor. Bu hakka binaen kişi maddi olarak kötü bir zamandayken ve taksitlerini ödeyemeyeceğini anladığında sözleşmede yazan süre kadar taksitlerini tehir edebiliyor ve kısa süreli de olsa taksit ödeme zorluğundan kurtulabiliyor. Sonrasında süre bittiği andan itibaren kaldığı yerden aynı şekilde borcunu ödemeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir