Anasayfa / Haber / Bu Yıl İtibariyle Üretimi Duran Otomobil Modelleri?

Bu Yıl İtibariyle Üretimi Duran Otomobil Modelleri?

Bu yıl Amerika pazarından çıkan birkaç otomobil, bu yıl itibariyle üretilmeyecek. Bu yıl içinde dört gözle beklediğimiz çok sayıda yeni araç modeli var, ancak akıllarda sorular yer alıyor. Hangi araçların üretimi duracak? İşte bu yıl üretimi duran araba modelleri;

MERCEDES-AMG GT R

Birkaç gün önce üretimden kalktığını açıklayan firma, AMG GT R piyasada bulunan en iyi spor araçlardan biriydi. 4.0 litrelik çift turbolu V8 ile sınıfının en iyi modellerinden biriydi.

CHEVROLET IMPALA

Bu listenin en heyecan verici araçlarından biri olan, Chevy Impala en uzun geçmişe sahip araba modellerinden biriydi. 62 yıl önce başlayan ve üretime sadece iki kez duran bir modeldi.

üretimi duran araba modelleri

FORD MUSTANG SHELBY GT350 / GT350R

Muhteşem tasarımı ile V8 ve konforuna rağmen, GT350 ve GT350R, 1 Mayıs’tan itibaren üretimi durduracak.

ALFA ROMEO 4C SPIDER

4C Coupe’nin 2018 yılında durmasıyla, üstü açılabilir bir modele geçiş yapmıştı. 4C Spider, 1.7 litrelik turbo şarjlı motoru ve dört silindirinden sadece 237 hp üretti.

HONDA CIVIC COUPE

Hatchback ve sedan kalırken, Civic’in coupe modeli gelecek yıllarda olmayacak. Uygun fiyatlı, ve performans bir model olan Civic coupe ve Si varyantlı araç artık piyasada olmayacak.

HONDA FIT

Honda Fit küçük modellerden biriydi. Boyutuna rağmen çok ferah ve pratik olan Fit, kullanıcıları tarafından beğenilen bir modeldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir