2020’de En Çok Satılması Beklenen Arabalar

2020 yılının gelmesi ile birlikte her zaman oluşan beklentiler arasında bu yıl satılacak olan araba modellerinin hangisi olduğu da yer alıyor. Her yıl sonunda yapılan listelerde bu yıl en çok satan markalar arasında Fiat, Peugeot ve Hyundai markaları yer alıyor.

Sedan, Hatchback ve hafif ticari araç kategorilerinde bu satışlar göz önüne alındığında listelerde farklılıklar yer alıyor. 2019 yılı bir önceki yıla göre araba satış rakamlarında %35 oranında bir düşüşe neden oldu. Bunda yaşanan ekonomik krizinde etkisi oldu. Yapılan çok sayıda araba kampanyası bu durumun değişmesine engelleyemedi. Ancak 2020’de pazarda artış yaşanması ve yıl toplamında 700 bine yakın araç satılması bekleniyor.

2020’de En Çok Satılması Beklenen Sedan Arabalar

Ülkemiz araba piyasası içerisinde en çok tercih edilen araç tipi sedan araçlar oluyor. Geçtiğimiz yıl bu kategoride ilk sırada Fiat’ın Egea markası yer alıyor. 30 bin adet satmayı başaran aracın bu satışa ulaşmasında filo satışlarının da etkili olduğu tahmin ediliyor. Bunu takiben Renault Megane, Toyota Corolla, Honda Cıvıc, Volkswagen Passat modelleri yer alıyor.

Bu modeller markalarında güçlü reklam kampanyaları ve geniş servis ağları nedeniyle 2020 yılında en çok satılması beklenenler arasında ilk sırada yer alıyor.

2020’de En Çok Satılması Beklenen Hafif Ticari Araçlar

Hafif ticari araç sektörü özellikle günümüzde çok önemli bir alan olarak hizmet veriyor. Kapalı kasa veya camlı olan bu modeller günümüzde esnaflar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. 2019 yılında en çok satan marka olarak Ford ilk sırada ki yerini koruyor. 3 binden fazla araç satmayı başaran marka bunların bir çoğunu yerli üretimden karşılaması ile dikkat çekiyor.

Fiat bu konuda toplam 2500’ün üzerinde yıllık satış yaparak ikinci sırada ki yerini koruyor. Sıralamada üçüncü sıradaysa Peugeot markası bulunuyor. Bu üç marka sektörde liderliklerini sürdürürken 2020 yılında en çok satılması beklenen hafif ticari araçlar arasında ilk sırada ki yerlerini koruyacakları tahmin ediliyor. Bunun en temel nedenleri arasında bilinirlik ve geniş servis ağlarının varlığı gösteriliyor.

2020’de En Çok Satılması Beklenen Hatchback Arabalar

Günümüzde özellikle büyük şehirlerde otomatik vites hatchback arabalar kadınlarında ki etkisiyle en çok tercih edilen kasa olarak dikkat çekiyor. Küçük olmaları trafikte rahat hareket etmeyi rahatlattığı gibi park alanı bulma konusunda elinizi güçlendiriyor. Renault Clio, Volkswagen Golf, Hyundai İ30 modelleri en sık tercih edilenler arasında ilk sırada yer alıyor.

2020 yılında bu araçlar ilk sırada ki yerlerini büyük ihtimal ile koruyacakları tahmin ediliyor. Diğer araçlarda olduğu gibi bunlar içinde bilinirlik ve servis ağlarının genişliği bu durumun yaşanmasına neden oluyor diyebiliriz. Tabi bu araçlar arasında Toyota, Peugeot, Fiat ekleniyor. Nissan bu listeye SUV modeli olan Qashai modeli ile girmeyi başarıyor.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

2020’de En Çok Satılması Beklenen Arabalar

Araba

20/12/2019 | Yorum Yok | 101 | Şenol Asarlı