Anasayfa / Haber / 2. El Araba Fiyatlarında Son Durum

2. El Araba Fiyatlarında Son Durum

Araba almak isteyenler ikinci el araç fiyatları düştü mü diye merak ediyor. Geçtiğimiz gün MASFED Başkanı Erkoç, ikinci el araç piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. Piyasa durgunluğu devam ederken ağır hasarlı araçlara talep arttı. Bu günlerde fiyatların düştüğünü ve alma zamanı olduğunu söyledi. Peki ikinci el araç fiyatları düşüyor mu? 2. el araba fiyatları yükselecek mi? Şimdi araba alma zamanı mı?

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, pandemi dönemi etkisi ile sene boyunca talebi artan ikinci el araç fiyatlarının son dönemlerde yüzde 5-10 düşüş görüldüğünü söyledi. Erkoç, “Şu an 2. el araç satın almak isteyenler için uygun bir dönem.” açıklamasında bulundu. Samsun galerici esnafı ise son aylarda 2. el araç satışlarının neredeyse tamamen durduğunu söyledi. İkinci el fiyatları yükselince ağır hasarlı araçlara talep arttığını söyledi. Son olarak galerici esnaf, fiyatların düştüğünü ve bu ayların alma zamanı olduğunu söyledi. Peki, ikinci el araba fiyatları nasıl olacak? İkinci el araç fiyatları düşecek mi?

2. el araç satışları durdu

İkinci El Araç Piyasasında Son Durum

Pandemi salgını nedeniyle dünya genelinde otomotiv sektörünün üretime ara vermesi, Türkiye’de sıfır araç pazarına ek olarak 2. el araç piyasasını da etkiledi. Artan talepler ikinci el otomobillerin sıfır araçlardan daha pahalıya satıldığı görüldü. Fakat sıfır araçların üretime geçmesi 2. El piyasasını durdurdu. İkinci el fiyatları düştü. Galericiler de araç almanın tam zamanı olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir