Anasayfa / Haber / 150 Bin TL Altındaki Sıfır Araçlar

150 Bin TL Altındaki Sıfır Araçlar

Sıfır km araçların kur artışları ve ÖTV etkileri ile birlikte fiyatlar gittikçe yükseliyor. Analizlere göre 2020 Aralık ayı itibarı ile 150 bin TL’nin altında kalan 0 km araç sayısı 28’e düştü.

ÖTV dilimlerinin maliyetli araçlar ve küçük motor için avantajlı olması A ve B segmentinde olan bazı araçların fiyatları düşük olduğu için daha fazla talep görüyor. Artık BMW, Mercedes, Audi gibi markalar alt ÖTV vergilerine giren araçların kalmamasından dolayı özellikle yerli üreticiler araba pazarına daha ucuz modeller getiriyor. Analiz şirketleri yaptığı araştırmada Aralık ayı itibarıyla fiyatı 150 bin TL’nin altında olan 28 model araç kalmış durumda. Renault, Fiat, Hyundai, Kia, Opel ve Dacia gibi markalar bu fiyat dilimine giren modeller arasındadır. Fakat bu modellerin çoğu stoklarda bulunmayabilir. İşte 150 bin TL’nin altında olan bazı araç modelleri;

150 bin TL altı sıfır arabalar

Fiat Egea Sedan

Fiat Egea Sedan’ın 1.4 lt 95 beygir gücüne sahip manuel benzinli Easy donanım versiyonu anahtar teslim fiyatı 106.9 bin TL’dir.

Renault Clio

Renault Clio’nun 0.9 TCa Joy donanım 90 bg benzinli manuel versiyonu anahtar teslim fiyatı 119.1 bin TL’dir.

Kia Rio

Kia Rio’nun 1.25 lt CVVT Cool donanıma sahip 84 beygirlik benzinli hatchback manuel versiyonu 130.9 bin TL’ye satılmaktadır.

Dacia Logan

Dacia Logan, 0.9 Tce LPG motoruna sahip 90 beygirlik manuel vites ambiance versiyonu 132.9 bin TL’dir.

Opel Corsa

Opel Corsa 1.2 lt, Essential versiyonu, 75bg benzinli manuel vitesli aracı ise anahtar teslim fiyatı 149.9 bin TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir